Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Misja

Email Drukuj PDF

Naszą misją jest szerzenie wiedzy na temat mądrego życia poprzez:

Popularyzowanie postawy odpowiedzialności za swoje życie i swoje szczęście oraz filozofii wielostronnej wygranej. Służą temu treningi Systemu TeTa.

Tworzenie możliwości doskonalenia umiejętności organizacyjnych, występowania publicznego, aktywnego słuchania, asertywności i wywierania wpływu. Służą temu Kluby Sukcesu.

Popieranie ludzi, którzy potrafią żyć mądrze i na co dzień demonstrują swoje szczęście i zadowolenie z życia. Angażowanie - szczególnie młodych osób narażonych na zagrożenia społeczne ulicy - w pozytywne i twórcze działania.

Popularyzowanie wiedzy na temat samouznania i uczenie zaufania do własnego rozumu. Niesienie skutecznej pomocy osobom uzależnionym od negatywnego myślenia. Pomaganie w odkrywaniu skąd się bierze pustka w życiu osób nie znających smaku współdziałania.

Ułatwianie nawiązywania kontaktów z ludźmi, którzy chcą świadomie pracować nad podnoszeniem jakości życia (swojego, w Polsce, i na całym świecie).

Budowanie organizacji, w której ludzie dobrej woli  mogą się poznawać, spotykać i jednoczyć w oparciu o siedem elementów Systemu TeTa:

1. Rozumiem kim jestem, jak działa świat, jak działa mój umysł, jakie mam potrzeby, jakie mam marzenia i cele, co warto, a czego nie warto robić, jaki sens mogę nadać swojemu życiu i swojej pracy.


2. Mam siłę, zdrowie i energię do realizacji swoich marzeń, osiągania celów, pokonywania problemów, panowania nad otoczeniem oraz umieć skutecznie wywierać wpływ na innych.

3. Jestem odporny na negatywne otoczenie oraz na własne lęki i depresje, tak aby iść do przodu mimo trudności, nie dać sobą manipulować, nie dać się wyzyskiwać i poniżać.

4. Żyję celowo, umiem poznawać swoje marzenia i zamieniać na konkretne zamiary oraz odważnie, mądrze, z zaangażowaniem i zapałem je realizować.

5. Skutecznie i najlepiej jak tylko można realizuję swoje marzenia, nie zgadzam się na byle jakie życie, walczę o swoje szczęście.

6. Wzoruję się na przykładach wartościowych ludzi i sam żyję w taki sposób, aby być wzorem i autorytetem dla innych.

7.  Cieszę się uznaniem i świadomie dzielę się swoim doświadczeniem, wiedzą i mądrością z innymi mądrymi ludźmi.  Cieszę się życiem, tym, co  jest, i tym, co mam jeszcze do zrobienia.

Te siedem elementów to recepta na szczęśliwe życie. Jeśli nie czujemy się szczęśliwi, to znak, że coś warto zmienić.


 

Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …