Akademia Mądrego Życia

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Zaprojektuj swoje życie

Konferencja „Zaprojektuj swoje życie i realizuj marzenia”

Email Drukuj

Stowarzyszenie Akademia Mądrego Życia oraz Akademia Dobrych Nawyków zapraszają na:

Konferencję Rozwoju Potencjału Osobistego
"Zaprojektuj swoje życie i realizuj marzenia"

w dniach 15-16 czerwca 2013

Każdy kryje w swoim wnętrzu jakiś szczególny skarb. Jak go odnaleźć?

Jak wydobyć perłę z zamkniętej czasem szczelnie muszli? Konferencja da ci mapę i kompas, które pomogą Ci skrócić drogę realizacji marzeń i spełnienia w życiu osobistym oraz zawodowym.

Przy wsparciu charyzmatycznych ekspertów, odkryjesz jak wzmocnić poczucie własnej wartości, jak wyzbyć się zniechęcenia i ograniczeń oraz rozwijać swój potencjał. Jak mówić, aby Cię słuchano, szanowano i zapamiętano.

 

http://anxietytreatmethods.com/ambien http://anxietytreatmethods.com

SOBOTA 15 czerwca:

 

KONFERENCJA
Miejsce: Konferencji: Maltańskie Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne

Prowadząca Konferencję: Krystyna Adamczak- twórczyni Księgarni „z Bajki”

14.00-14.10 Krystyna Adamczak- twórczyni Księgarni „z Bajki”
Przywitanie gości.

14.10-15.00 Tadeusz Niwiński – autor bestselleru „JA”, z którego od 20 lat czerpią inspirację kolejne pokolenia Polaków, programista, trener, twórca Klubów Ludzi Sukcesu. Właśnie pisze swoją dziewiątą książkę.

"JA mam dwadzieścia lat, czyli jak zaprogramować swój sukces".
Co możesz zrobić, by mieć większą kontrolę nad własnym życiem i jak nauczyć się wygrywać, bez względu na to, jakie karty rozdaje ci los. Autor opowie o zmianach, jakie nastąpiły w postrzeganiu sukcesu w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat w konfrontacji z wyzwaniami jakie niesie współczesny świat. Poznasz praktyczne sposoby jak pokierować życiem, by zrzucić zbędny balast i dotrzeć prosto do celu.

15.00-16.15 dr Monika Górska – właściciel Fabryki Opowieści, dziennikarz, reżyser

„Opowiadaj by zwyciężać. Sekrety storytellingu.”
Znasz to obezwładniające poczucie bezsilności, kiedy jesteś przekonany do swojej racji, do tego, że wystarczy wcielić w życie twój pomysł, a sytuacja poprawi się? Albo wiesz, że masz fantastyczny produkt lub usługę, która zrewolucjonizuje świat ale... nie chcą Cię słuchać? Istnieje proste w użyciu narzędzie, które może to zmienić. To STORYTELLING, ulubiona metoda m.inn Abrahama Lincolna Steva Jobsa i Sohiro Hondy. W czasie wykładu dowiesz się jak budować opowieść, by zyskać natychmiastowy wpływ na innych. Ten wpływ może Ci pomóc przyciągnąć uwagę, zbudować zaufanie, zwiększyć dochody lub nawet zmienić świat.

16.15-16.45 – przerwa 30 minut

16.45-17.30Michał Jerka – trener, menadżer

„Jak odkryć swoje talenty i robić w życiu, to co się lubi”
Odkrywanie harmonii i spełnienia w życiu zawodowym i osobistym poprzez poszukiwanie i wykorzystywanie własnego potencjału i talentów. Poznasz praktyczne ćwiczenia jak odkryć swoje zasoby i je wykorzystać w życiu, by odczuwać spełnienie.

17.30-18.30 Tadeusz Niwiński, prezydent AMŻ Jadwiga Borkiet, oraz trenerzy Ewa Żukowska, Michał Jerka, Wanda Kowalska, Jacek Karwatka

„6 zasad stosowanych przez wolnych ludzi”
Fascynujące historie ludzi, którym udało się pokonać przeszkody na drodze do realizacji marzeń i cieszyć się pełnią życia.

Jak być wolnym człowiekiem można - i warto - się nauczyć. Można przestać być „niewolnikiem”, niezależnie od tego, jaki dostaliśmy od życia numer startowy i w jakim punkcie tego życia jesteśmy. Kluczem do wolności jest zrozumienie kim jesteśmy, jaki sens ma nasze istnienie i co mamy jeszcze przed sobą do zrobienia, jak zyskać siłę i wytrwałość do realizacji marzeń.

18.30-19.00 Jadwiga Borkiet prezydent Akademii Mądrego Życia, trener

„Lepszy start w dorosłe życie”
Poznaj przełomowy projekt, który ułatwia młodym ludziom zdobycie umiejętności i kompetencji pozwalających mądrzej zarządzać własnym życiem i skuteczniej działać w grupie.

19.00-23.00 Impreza integracyjna z elementami warsztatów i zabawy.
Prowadzi Ewa Żukowska
– trener, arteterapeuta, instruktor terapii tańcem
W programie: ćwiczenia samorozwoju, ćwiczenia z arteterapii, tańce przy muzyce

 

NIEDZIELA 16 czerwca:

WARSZTATY

10.30 -13.00: warsztat dr M. Górska, grupa do 30 osób

Opowiadaj by zwyciężać. Sztuka opowiadania twojej historii.
Na warsztatach zaprojektujesz twoją opowieść życia. Poprawisz umiejętności interpersonalne w procesie komunikacji, uświadomisz sobie swoje atuty, zasoby i możliwości dalszego rozwoju i wypracujesz własną drogę posługiwania się opowieścią. W czasie szkolenia dowiesz się jak budować opowieść, by zyskać natychmiastowy wpływ na innych. Ten wpływ może Ci pomóc przyciągnąć uwagę, zbudować zaufanie, zwiększyć dochody, lub nawet zmienić świat.

13.00-15.00: obiad, spacer na Malcie

15.00-18.00: warsztat T. Niwiński, grupa do 30 osób,

No, to czego chcesz?
Jak być szczęśliwym i robić to co się lubi. Na czym praktycznie polega samouznanie i dlaczego jest takie ważne, żeby rozumieć na czym to wszystko polega. Jaki sens ma szukanie misji życiowej.

Na drugiej Sali:

15.00-18.00: warsztat Anna Ożarek, grupa do 15 osób,

Jak tryskać zdrowiem i energią najnowsze odkrycia z dziedziny psychologii, dietetyki i medycyny.
Jak poradzić sobie ze zmęczeniem, po czym poznać, ze zbliża się kryzys, jak być w dobrym stanie pełnym siły, motywacji i witalności, co nas najbardziej obciąża i doprowadza do choroby, jaki jest związek jest między psychiką a ciałem, jaka dieta daje najwięcej zdrowia i energii, jak oczyścić organizm.

Prowadzący:

Tadeusz Niwiński http://niwinski.blog.onet.pl/

Autor ośmiu książek na temat rozwoju osobistego, z których książka „JA” znalazła się na Złotej Liście” 120 książek w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”- obchodzi obecnie 20- lecie wydania. Wielokrotnie wznawiana, wydana w ponad 60 tys. egzemplarzy, dostępna także w wersji audio i e-book, ciągle cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Trener rozwoju osobistego. Prowadzi seminaria rozwoju osobowości od 1990 roku. W Polsce w jego spotkaniach i warsztatach wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Pomysłodawca Klubów Ludzi Sukcesu, członek honorowy i współzałożyciel Akademii Mądrego Życia. Na stałe mieszka w Vancouver w Kanadzie. Ma też dom na Hawajach, gdzie spędza klika miesięcy w roku. Od 43 lat szczęśliwy mąż Teresy, ma 2 dzieci i 2 wnuków.

Dr Monika Górska http://www.fabrykaopowiesci.pl/

Właścicielka Fabryki Opowieści specjalizującej się w opowieściach filmowych oraz storytellingu, jako kluczowej strategii komunikacji i rozwoju firmy. Charyzmatyczny trener, coach i pełen pasji wykładowca storytellingu na SWPS - School of Form, a wcześniej UAM, i Robert Schuman Institute of Journalism. Od 25 lat z nieuleczalną pasją zgłębia sztukę opowiadania jako reżyser, scenarzysta i dziennikarz TVP, co zaowocowało kilkunastu nagrodami w Polsce i za granicą m.in. Grand Prix Circom, Golden Remi Award oraz nagrodą główną festiwalu HAPPY END. Autorka ponad stu form dokumentalnych, widowisk teatralnych, koncertów i filmów korporacyjnych. Swoje opowieści powierzyli jej m.in. Wiliam Wharton, Philipp Glass, Goran Bregovic, Stefan Stuligrosz, i Gapa złodziej. Obecnie kończy cykl dla TVP 2, m.in. z Jerzym Stuhrem i Agatą Buzek, Tomaszem Stańko i Kasią Nosowską. Z zamiłowania do jedzenia krytyk kulinarny w „Gazecie Wyborczej”.

Jadwiga Borkiet http://jadwigaborkiet.blog.onet.pl/

Jest trenerem, prowadzi także własną firmę szkoleniowo-doradczą. Zawsze pasjonowało ją zdobywanie i popularyzowanie nowej wiedzy. Ukończyła polsko-brytyjskie studia ubezpieczeniowe, a następnie pracowała wiele lat jako manager i trener w międzynarodowych firmach ubezpieczeniowych. Współpracowała także kilka lat z Wyższą Szkołą Ubezpieczeń i Bankowości w nowatorskim projekcie opartym na metodzie distance learning. Od ponad ośmiu lat współpracuje ściśle z Tadeuszem Niwińskim organizując i prowadząc warsztaty systemu TeTa oraz wspierając działalność Klubów Sukcesu. Jest współzałożycielem i Prezydentem Stowarzyszenia Akademia Mądrego Życia. Za swój największy sukces uważa wychowanie syna i córki na wspaniałych, mądrych, wrażliwych i świetnie radzących sobie w życiu ludzi.

Ewa Żukowska http://www.wspieranie-rozwoju.pl/

Trener rozwoju osobistego, arteterapeuta, instruktor terapii tańcem. Absolwentka Akademii Ekonomicznej i Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Kompetencje arteterapeuty zdobyła na Wydziale Zdrowia Uniwersytetu Medycznego a trenerskie w Studium Umiejętności Pracy z Grupą w Psychologicznej Pracowni „Spotkanie”, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz na kursach rozwoju umysłu, programowania neurolingwistycznego Practicioner in art of NLP a także Laboratorium Sukcesu, ABC Sukcesu, Diamentowe Ja oraz Kurs Liderów Tadeusza Niwińskiego. Obecnie prowadzi wraz z mężem Stanisławem Ośrodek Wspierania Rozwoju Osobistego w Gąskach nad morzem.

Anna Ożarek http://www.adn.edu.pl/

Trener, coach, dietetyk, właścicielka Akademii Dobrych Nawyków.
Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu, studia podyplomowe z dietetyki oraz Psychologii Zarządzania, Racjonalną Terapię Zachowań. Posiada uprawienia trenerskie i coachingowe. Ukończyła kilkadziesiąt szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. Zajmuje się organizacją i prowadzeniem szkoleń z obsługi pacjenta/klienta, inteligencji emocjonalnej, rozwoju osobistego, leczenia chorób cywilizacyjnych: poprzez porady dietetyczne i coaching zdrowotny.

Michał Jerka http://michal.jerka.eu/blog/

Od kilku lat prowadzi szkolenia metodami warsztatowymi dla biznesu i organizacji pozarządowych. Specjalizuję się w szkoleniach z zakresu rozwoju kompetencji zawodowych: interpersonalnych, komunikacyjnych, budowania zespołów oraz sprzedażowych. Jest miłośnikiem ciągłej pracy nad sobą, mnemotechnik oraz publicznego przemawiania. Prywatnie tata Kuby i Filipa. Pasjonuje go także fotografia, uprawianie sportów oraz poznawanie świata „za jeden uśmiech." Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

Krystyna Adamczak http://www.ksiegarnia-bajka.com.pl/

Polonistka, księgarka, opowiadaczka bajek. Przed 22 laty stworzyła Księgarnie " z Bajki" i codziennie ją stwarza wprowadzając dzieci w świat książek i wartości. Organizując różnorodne imprezy promujące czytanie i samodoskonalenie. Za swoje inicjatywy otrzymała nagrodę: Pegazika w 2012roku, Mistrza Promocji Czytania w 2008, Statuetkę Fundacji Cała Polska czyta dzieciom, medal Zasłużony dla Kultury Polskiej w 2007 roku.
Jest członkinią Rady Literackiej Fundacji i Koordynatorem Wojewódzkim Fundacji Cała Polska czyta dzieciom.

 

Organizator Konferencji:
Anna Ożarek, tel. 506 119 648
, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koszt udziału:

Udział w konferencji i 1 warsztacie  110 zł

Udział w konferencji i 2 warsztatach -  150 zł

Udział w imprezie integracyjnej - 50 zł (zgłoszenia przyjmowane do 12 czerwca).

Koszt cateringu po stronie uczestnika konferencji i warsztatów.
Obiady należy zamówić i opłacić do 5 czerwca. Menu na stronie http://www.3-kolory.pl/#/menu

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń

Wpłaty na konto: 83 1370 1095 0000 1701 4860 9900, Stowarzyszenie AMŻ
ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź, www. amz.org.pl

Informacje o noclegach:
http://www.hostelwpoznaniu.pl/cennik.html
http://tey-hostel.pl/oferta

 

Reklama

Nadchodzące szkoleniaNo current events.


Kontakt

Siedziba Stowarzyszenia:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
90-113 Łódź

Adres do korespondencji:
ul. Sportowa 4
98-161 Zapolice
email: a-m-z@wp.pl
tel: 605 826 175

nr konta Stowarzyszenia:
Idea Bank
94 1950 0001 2006 0005 1799 0002

KRS: 000024225
NIP: 7251933589
Regon: 100 105 598

Polecane pozycje literackie

"Drogi do wolności" - praca zbiorowa pod redakcją Tadeusza Niwińskiego

Przedstawiam, wydaną w czerwcu 2013 roku, książkę będącą wspólnym dziełem członków naszej Akademii.

"Drogi do wolności"

Więcej …
 
Książki przeczytane w pociągu...

Długa podróż pociągiem jest dla mnie okazją do czytania. A, że ostatnio trochę jeździłam, to wpadły mi w ręce różne książki. Opiszę dziś dwie  z nich.

Pierwsza to "Alicja" Jacka Piekary.
Książeczka niewielka rozmiarem a wielka treścią. W atmosferze tajemniczości poznajemy tytułową 14-stoletnią Alicję i pewnego pisarza scenariuszy.
Alicja zadaje pytania, on odpowiada. Bardzo celne są to pytania i bardzo bezpośrednie.
A, że trafiają do człowieka - myśliciela, odpowiedzi na nie są równie ciekawe.

Więcej …